Kuusakoski - Ledning

Ledningsgruppen för Kuusakoski Recycling i Sverige.

Kuusakoski Sveriges ledningsgrupp

VD/CEO Kuusakoski Recycling Sverige
VD/CEO Kuusakoski Recycling Sverige
Olov Boman

Mail: olov.boman@kuusakoski.com

Inköps- och regionchef - Norr
Inköps- och regionchef - Norr
Jan Henriksson

Telefon: 0950-104 89
Mail: jan.henriksson@kuusakoski.com

Inköps- och regionchef - Syd
Inköps- och regionchef - Syd
Jani Kantola


Telefon: 0155-301 62
Mail: jani.kantola@kuusakoski.com

VD Kuusakoski Recycling Estland och produktionschef Gävle och Skelleftehamn
VD Kuusakoski Recycling Estland och produktionschef Gävle och Skelleftehamn
Urmo Viisitamm

Mail: urmo.viisitamm@kuusakoski.com

Försäljningsdirektör/Sales Director
Försäljningsdirektör/Sales Director
Oskar Stavrén

Telefon: 08-672 07 23
Mail: oskar.stavren@kuusakoski.com

Energy & Waste Director
Energy & Waste Director
Johan Holmgren

Telefon: 08-672 07 25
Mail: johan.holmgren@kuusakoski.com

Head of Logistics (globalt)
Head of Logistics (globalt)
Petri Kontulainen

Mail: petri.kontulainen@kuusakoski.com

QEHS-chef/QEHS Manager
QEHS-chef/QEHS Manager
Kristina Runsten

Telefon: 0910-71 17 68
Mail: kristina.runsten@kuusakoski.com

Business Controller
Business Controller
Jonas Wiklander

Telefon: 0910-71 17 97 
Mail: jonas.wiklander@kuusakoski.com

Personalchef/HR Manager
Personalchef/HR Manager
Anders Isberg

Telefon: 0910-71 17 74
Mail: anders.isberg@kuusakoski.com

Kommunikationschef/Communications Manager
Kommunikationschef/Communications Manager
Kristin Wallin Hägglund

Telefon: 073-067 33 27
Mail: kristin.wallin@kuusakoski.com